DARMOWA DOSTAWA OD 300zł

Pętelka robiona szydełkiem – jak ją dobrze wykonać? 0

Praca na szydełku należy do bardzo przyjemnych. Zwłaszcza kiedy widzisz efekty swojego wysiłku, w postaci przyjemnych dla oka i praktycznych rzeczy – torebek, makram, serwetek czy ubrań. Rosnąca popularność niepowtarzalnych, wyróżniających się przedmiotów, skłania coraz więcej osób do zainteresowania się tym tematem. Najtrudniejsze są początki, dlatego dziś podpowiemy, jak wygląda prawidłowa pętelka robiona szydełkiem, od której rozpoczyna się każda robótka.

Przygotowanie do pracy

Pętelka robiona szydełkiem jest pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, aby móc stworzyć jakąkolwiek robótkę. W tym celu potrzebujesz dobrej jakości szydełka oraz włóczki. W specjalistycznym sklepie znajdziesz takie produkty, które pozwolą Ci wejść w świat dziewiarstwa z przyjemnością. Gdy wiesz, że będziesz robić robótki częściej, warto od razu zainwestować w porządne akcesoria. Lekkie, drewniane szydełka dobrze leżą w dłoni, co zachęca, by z nich korzystać. To samo dotyczy miękkich motków w przyjemnych kolorach. Jeśli nie jesteś przekonana, czy pochłonie Cię świat motków, wystarczy Ci jakiekolwiek szydełko, które masz pod ręką. Niezależnie od sprzętu, którego użyjesz, oczko rozpoczynające robi się w ten sam sposób.

Pętelka robiona szydełkiem

Pierwsze próby mogą nie wychodzić najlepiej, jednak nie zrażaj się tym. To jak z jazdą na rowerze i każdą inną rzeczą, którą robisz po raz pierwszy. Pętelka robiona szydełkiem będzie rozpoczynać każdą Twoją robótkę, dlatego warto ją dobrze opanować, by nie popełniać później błędów. Sposobów na jej wykonanie jest kilka, ale gdy nauczysz się jednego, trzymaj się go. Jak zrobić pętelkę?

- Z szydełkiem – ułóż włóczkę tak, aby powstała pętelka (kółeczko), jednak nie przeciągaj nitki przez środek. Wprowadź ją na szydełko. Następnie owiń nitkę jeszcze raz wokół szydełka, od spodu do wierzchu, zaczepiając nitkę o główkę szydełka. Ściągnij pierwszą pętelkę przez tę nitkę i przez główkę, zaciągnij.

- Bez szydełka – ułóż włóczkę w palcach tak, aby powstała pętelka (kółeczko), ale nie przekładaj przez nią nitki. Włóż do środka palec wskazujący, od frontu. Zaczep nim dłuższy kraniec włóczki i przeciągnij go przez pętelkę, ściągnij odrobinę i załóż na szydełko.

O tym, że udało ci się wykonać dobrą pętelkę, świadczy to, czy można ją otwierać i zamykać na szydełku. Jeśli jest sztywno zawiązanym supłem, wtedy potrzebujesz więcej treningu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium