WYPRZEDAŻ WYBRANYCH WŁÓCZEK TRWA  >zobacz< || DARMOWA DOSTAWA OD 300 ZŁ 

Najpiękniejszy prezent dla dziecka? Zabawki na szydełku! 0

Dzieci uwielbiają miękkie zabawki – przytulanki, szczególnie, jeśli wyglądają one jak ulubione zwierzątka lub postaci z bajek. Taką wyjątkową zabawkę można stworzyć na szydełku – to wspaniały prezent dla dziecka, gdyż dajemy nie tylko maskotkę, jak i swoją pracę i zaangażowanie.

Wybór materiałów – bezpieczeństwo ponad wszystko

Wykonując własnoręcznie przedmioty dla maluszków, warto zwrócić uwagę na materiały, które zostaną wykorzystane. Zabawki na szydełku najczęściej wymagają nie tylko włóczki, ale i wypełnienie. Bardzo często są to inne elementy: oczy, wstążeczki, guziki, ubranka i inne. Najlepiej sięgnąć po włóczkę, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Najlepsza będzie naturalna bawełna – wtedy gotową zabawkę można wyprać w pralce. Można także wybrać włóczki z tworzyw sztucznych, na przykład poliakrylu lub poliestru, gdyż w takich włóknach nie rozwijają się roztocza i nie wywołują alergii. Wypełnienie powinno być hipoalergiczne, bezpieczne dla dzieci, a każdy inny element musi być bezpieczny i bardzo solidnie przytwierdzony do zabawki.

Niech wyobraźnia cię poniesie!

Robótki szydełkowe pozwalają na uzyskanie niemal dowolnych kształtów, co sprawia, że zabawki na szydełku mogą być jedyne w swoim rodzaju. Można skorzystać z gotowych wzorów. W internecie dostępnych jest ogromna ilość instrukcji, bezpłatnych lub płatnych, z których można skorzystać w celu stworzenia przytulanki dla dziecka. Są też książki i czasopisma ze wzorami. Można wykonać zabawki malutkie lub całkiem sporych rozmiarów. Mając już pewne doświadczenie, można z powodzeniem samemu stworzyć własną, niepowtarzalną zabawkę.

Bardzo często misie, lalki, dinozaury i inne szydełkowe cuda powstają przez szydełkowanie po okręgu. Należy wykonywać kolejne ściegi bardzo ściśle, żeby wypełnienie nie „wychodziło” na zewnątrz. Biorąc przykład klasycznego misia, często można trafić na wzory, w których wykonuje się (i wypycha) osobno każdą część: brzuszek, nóżki, łapki, głowę, a także uszy i nosek, a następnie łączy się je. Na poszczególnych elementach może być konieczne wyszycie detali, na przykład buzi lub oczu. Trzeba to zrobić przed wypchaniem, czasami w trakcie wykonywania danego elementu, żeby móc zrobić to swobodnie. Ta sama zasada dotyczy umieszczenia tzw. bezpiecznych oczu, plastikowych elementów specjalnie zaprojektowanych dla szydełkowych zabawek. Do łączenia elementów przydaje się igła dziewiarska.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium