PROMOCJA NA 8 MARCA -15% NA PRODUKTY PREMIUM z KODEM: PREMIUM  >zobacz< || DARMOWA DOSTAWA OD 300 ZŁ 

Motek wełny 0
Motek wełny

Wełna – czemu zawdzięcza swoją popularność?  

Wełna jest wyjątkowo szlachetnym materiałem dziewiarskim. Jest to bardzo popularny produkt do tworzenia rozmaitych ubrań i dodatków, ponieważ wspaniale trzyma temperaturę i izoluje. Świetnie sprawdza się jako izolator wilgoci od skóry, wełna bardzo powoli nasiąka wodą. Nie poddaje się gnieceniu oraz jest odporna na wysoką temperaturę. Po jej spalaniu można właśnie poznać, czy mamy do czynienia z oryginalną, prawdziwą wełną, czy mieszanką sztucznych włókien. 

Wśród jej wielu rodzajów nie sposób nie wspomnieć o najbardziej popularnym - wełnie merino. To wysokojakościowy gatunek wełny pozyskiwany od merynosów - wyjątkowej rasy górskich owiec. 

 

Dlaczego wełna merino jest tak wyjątkowa? 

Wełna ta wyróżnia się na tle innych grubością i długością włókien. Są to włókna dłuższe i dość mocno sprężyste, co przekłada się na brak zagnieceń oraz trwały fason gotowego produktu stworzonego z wełny. Jest także miękka i nie gryzie. 

 

Motek wełny, czyli co? 

Wełnę każdego rodzaju można kupić w tzw. motkach. Dzięki temu możliwa jest standaryzacja produktów i ich ilości a także wpływa to na brak splątania. Istotną informacją jest fakt, iż wełna i włóczka nie jest tym samym. Włóczki to wszelakie gotowe materiały dostępne w motkach, z których można dziergać rozmaite produkty, natomiast wełna jest składnikiem włóczki. Motek wełny jest włóczką, ale już nie każda włóczka jest wełną. 

Motek wełny w postaci włóczki często jest zapakowany w banderolę. Jest to wizytówka produktu, zawierająca istotne informacje i warto wiedzieć, jak ją czytać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, co kupujemy. 

 

Informacje do wyczytania z motka wełny 

Na niemal każdy motku wełny znaleźć można nazwę oraz producenta. Na banderoli też znajdziemy informację, jakiej grubości jest nasza włóczka. Istotną informacją jest fakt, że w Polsce grubość zostaje opisywana zupełnie inaczej niż na całym świecie - miej to na uwadze podczas zagranicznych zakupów! Poza tym każdy motek wełny zawiera informacje o długości i/lub wadze. Istotną informacją jest również skład. Banderola na motku często także podpowiada nam, czy włóczka nadaje się do robótek na drutach czy lepiej się sprawdzi w szydełkowaniu. Etykieta na motku wełny między innymi podpowiada także, jak prawidłowo prać produkt wyprodukowany z naszej włóczki. Na banderoli znaleźć często można odnośnik do strony internetowej producenta. Warto sprawdzić, czy motek wełny, który chcemy nabyć, nie został wyprodukowany w brutalny sposób. Pożądane są ekologiczne i przyjazne zwierzętom metody pozyskiwania wełny i nie ma potrzeby aby się nad nimi znęcać - istnieje wiele firm, które są tego samego zdania i warto postawić na produkty nienacechowane okrucieństwem. 

Motki wełny są bardzo lubianym produktem szeroko wykorzystywanym w rękodzielnictwie a także w przemyśle. Strażackie koce, które pomagają gasić pożary, są także tworzone z wełny!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium