WYPRZEDAŻ WYBRANYCH WŁÓCZEK TRWA  >zobacz< || DARMOWA DOSTAWA OD 300 ZŁ 

Jakie druty do robótek będą dla Ciebie najlepsze? 0

Szydełkowanie i robienie na drutach przeżywają ostatnio ogromny wzrost popularności. Wiele osób decyduje się wykonywać wyroby hand made, aby móc cieszyć się niepowtarzalnymi rzeczami i przygotowywać wyjątkowe podarunki. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad rozpoczęciem tej ścieżki, zacznij od wyboru odpowiedniego sprzętu. Oprócz włóczki będą Ci potrzebne druty do robótek ręcznych. Jak je wybrać?

Bambus ponad wszystko

Najlepsze do pracy dziewiarskiej są druty wykonane z bambusa. Od ponad stu lat czołowi producenci z Japonii wytwarzają z niego swoje produkty, które stopniowo udoskonalano, aż osiągnięto perfekcję. Druty do robótek są lekkie i elastyczne, dzięki czemu nie obciążają rąk podczas długiej pracy. Ponieważ po wypolerowaniu maluje się je olejem naturalnym, zachowują połysk i nie ulegają uszkodzeniom. Włóczka gładko się po nich ślizga. Warto zwrócić uwagę na to, że wyroby z bambusa są przyjazne środowisku, bowiem w Japonii rośnie on nadzwyczaj szybko.

Koniecznie z żyłką

Żyłka służy do nieprzerwanej pracy z włóczką i tworzeniaprzedmiotów pozbawionych szwów. To bardzo pożądany efekt, jaki możesz osiągnąć samodzielne. Choć początkowo możesz mieć obawy przed korzystaniem z żyłki, to dość szybko opanujesz sztukę prawidłowego trzymania drutów. To idealne druty do robótek, gdy chcesz mieć możliwość przymierzenia i zmierzenia wyrobu w trakcie pracy nad nim.

Druty asymetryczne

To dość specyficzne druty do robótek ręcznych. Zostały zaprojektowane po to, aby ułatwić wykonywanie małych robótek, takich jak skarpetki czy rękawki. Charakteryzują się tym, że jeden z nich jest krótszy od drugiego, co jeszcze bardziej poprawia komfort dziergania. Połączone są elastyczną żyłką, dzięki czemu to, co tworzysz, jest w jednym kawałku. To oryginalny produkt marki SeeKnit, specjalizującej się w produkcji akcesoriów dziewiarskich.

Zestawy wymienne

Druty do robótek sprzedawane są w zestawach. W ich skład wchodzą różnej długości żyłki i różnej grubości druty oraz końcówki. Wraz z użytkowaniem niektóre elementy drutów można wymienić na nowe, bez konieczności kupowania całości. To dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeśli już połkniesz dziewiarskiego bakcyla.

Niezależnie od tego, na jakie druty do robótek zdecydujesz się w pierwszej kolejności, najważniejsza jest Twoja wytrwałość. Nie wszystko wychodzi od razu, a warto pamiętać, że w przypadku dziewiarstwa zawsze można wszystko spruć, bez ryzyka. Dlatego warto próbować.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium