DARMOWA DOSTAWA OD 300zł

Jak rozpocząć przygodę z szydełkiem? Poradnik dla początkujących 0

Własnoręczne tworzenie pięknych rzeczy to wspaniała umiejętność. Szydełkowanie jest czynnością bardzo satysfakcjonującą: odpręża i pozwala na uzyskanie wielu naprawdę pięknych rzeczy, od ubrań, przez przedmioty do domu, zabawki, ozdoby i wiele innych. Podpowiadamy od czego zacząć.

Szydełkowanie – proste i dla każdego

Nie ma właściwie ograniczeń wiekowych – szydełkować może każdy, dzieci, młodzież, osoby w sile wieku i starsze, mężczyźni i kobiety. Motek i szydełko to zestaw, który można schować do torebki lub plecaka i tworzyć w dowolnym miejscu. Wystarczy znać dosłownie kilka ruchów i uruchomić wyobraźnię, a nawet szydełkowanie dla początkujących będzie dawało piękne efekty.

Co trzeba mieć?

Chęci, szydełko i włóczka – idealny zestaw dla początkujących! Warto jednak zwrócić uwagę na rozmiar szydełka i wybrać przędzę, która nam pasuje najbardziej. Osoby, które chcą tworzyć obrusy, serwetki i firanki powinny wybrać kordonek, czyli stosunkowo cienką, najczęściej bawełnianą „nić” i małe szydełko. Bardzo modne obecnie jest szydełkowanie wyrobów ze sznurka lub bawełnianej taśmy. Są dość grube, dlatego szydełko do nich przeznaczone powinno mieć duży rozmiar. Najlepiej sprawdzić na etykiecie włóczki, jaki rozmiar narzędzia jest do niej zalecany. Świetnym pomysłem jest wybór zestawu szydełek, które wygodnie leżą w ręce – wtedy bez względu na wybraną włóczkę, zawsze znajdzie się idealnie dopasowane do niej szydełko! Do tego przydadzą się nożyczki do przecinania włóczki po skończonej robótce. Ukrycie wystających końców oraz łączenie poszczególnych elementów ułatwi igła dziewiarska – z dużym oczkiem i tępym końcem.

Podstawowe umiejętności

Niemal każdy kurs i poradnik szydełkowania dla początkujących rozpoczyna się od nauki rozpoczęcia robótki oraz wykonania półsłupków i słupków. Już tylko te trzy umiejętności pozwalają na wykonanie ogromnej ilości rzeczy! Takie rękodzieło nie wymaga ogromnych zdolności manualnych: dużo można nauczyć się i wypracować w trakcie tworzenia, jednak przyda się odrobina cierpliwości. Wystarczy umieć nałożyć włóczkę na szydełko tak, żeby zostało na „haczyku” – ta czynność jest określana często jako narzut, a także przeciągnąć szydełko z „zahaczoną” włóczką przez otworzone wcześniej ściegi – na tym przede wszystkim polega robienie na szydełku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium