UWAGA ! DNIA 31 MAJA nie pracujemy. Sklep stacjonarny będzie zamknięty, a wysyłki realizowane od poniedziałku 3.06.2024

DARMOWA DOSTAWA OD 300zł

Do czego wykorzystuje się bardzo grubą włóczkę? 0

Koce, pledy, narzuty – wszystko to od lat wykonywane było przy użyciu bardzo grubej włóczki. Kiedyś  szydełkowanie stanowiło raczej przykrą konieczność, dzisiaj sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Wiele kobiet czerpie przyjemność z cowieczornego dziergania koca, czy pledu. 

Podstawowe informacje

Zacznijmy od tego co wiedzieć musisz, a mianowicie – włóczka to NIE to samo co wełna. Włóczka stanowi podstawowy materiał, z którego dzierga się przeróżne akcesoria. Wełna natomiast jest to naturalne włókno, które pozyskuje się ze zwierzęcej sierści. Krótko mówiąc – każda wełna do włóczka, ale nie każda włóczka to wełna. 

Wracając do meritum sprawy, włóczka dzieli się na parę podstawowych rodzajów, z czego kilka jest bardzo grubych. Jednym z nich jest wcześniej wspomniana wełna. Idealnie nadaje się do tworzenia z niej ciepłych koców, które sprawdzą się w długie zimowe wieczory. Innym elementem, do którego świetnie się nadaje są sweterki, czapki, szale, czy szaliki. 

Kolejnym bardzo grubym rodzajem włóczki jest włóczka powstająca z runa alpak. Są to zwierzęta, które wyglądem zbliżone są do lam, pochodzą z rodziny wielbłądowatych. Ten rodzaj charakteryzuje się niezwykłą miękkością, a przy tym jest nad wyraz wytrzymały. Idealnie nadaje się dla osób, które są alergikami, bądź mają delikatną skórę. Czapki, szaliki, czy kominy z niej wykonane są równie ciepłe co ich wełniane odpowiedniki, a przy tym nie wywołują zaczerwienienia, czy podrażnienia skóry.

Idealny koc

Jak już zostało wspomniane, bardzo grubą włóczkę warto wykorzystać do stworzenia perfekcyjnego koca.  Nie jest to jednak jedyny wymóg. Włóczka „grzeje” nie tylko wtedy, gdy jest gruba, ale również wtedy gdy zawiera w sobie domieszkę naturalnej wełny. Opierając się jedynie na sztucznych elementach, nie uzyskasz zamierzonego efektu. Poza tym, koc w założeniu ma być nie tylko ciepły, ale również miękki i miły w dotyku. Stąd też, przed wyborem konkretnej włóczki musisz ręcznie sprawdzić, czy odpowiednio się nadaje. 

Podsumowanie

Bardzo grubą włóczkę stosuje się przede wszystkim do tworzenia różnorakich koców, pledów, narzut i tym podobnych. Tworzona jest najczęściej z wełny. Pamiętaj, aby nie mylić tych dwóch pojęć! Innym rodzajem jest włóczka powstająca z runa alpak. Zdaje się być wprost idealna dla wszelkiej maści alergików. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium